Adwokat zachowek Łódź Jóźwik-Majda

Adwokat zachowek Łódź

Pomoc prawna w sprawach o zachowek

Kancelaria adwokatów Michała Jóźwika oraz Damiana Majdy z siedzibą w Łodzi oferuje swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom. Tworzymy zespół, który ma na celu kompleksowe doradztwo prawne Klientom, działającym w różnych sektorach gospodarki. Doradzamy podmiotom gospodarczym na terenie całej Polski.

Świadczymy usługi takie jak: udzielanie porad prawnych, sporządzanie pozwu o zachowek, reprezentowanie przed sądem w sprawach o zachowek i inne. Prawo do zachowku jest skrupulatnie powiązane z prawem spadkowym i kwestiami związanymi z ważnością testamentu. Zachowek jest prawem do żądania części spadku w sytuacji, w której osoba zmarła nie zostawiła danej osobie nic w testamencie. Prawo do zachowku ma każda osoba, która byłaby spadkobiercą z ustawy, gdyby nie testament o określonej treści, który ją prawa do spadku pozbawił. Adwokat, który prowadzi daną sprawę, może dokonać określonych czynności związanych z prawem do zachowku takich jak:
  • Konsultacje prawne w zakresie ważności testamentu. Ocena ważności testamentu oraz tego czy Klient ma prawo do zachowku.
  • Ocena prawna skuteczności wydziedziczenia Klienta przez zmarłego.
  • Dokonywanie obliczeń wysokości zachowku, który przysługuje Klientowi.
  • Ocena tego czy roszczenie o zachowek nie przedawniło się.
  • Wejście na drogę postępowania sądowego. Reprezentacja Klienta.
Jest to pewien schemat ogólnie przyjętych działań, jednakże każdego Klienta traktujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę jego sytuację. Sprawy o zachowek wymagają rozległej wiedzy z zakresu prawa spadkowego oraz dokładnego przygotowania. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej porady i wsparcia prawnego na każdym etapie postępowania, zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii.

Kancelaria adwokacka - adwokat zachowek

Telefon: 602 491 465

Nasza Kancelaria jest spółką adwokatów i radców prawnych,nasza oferta to prawo spadkowe, sprawy spadkowe, dział spadku. Tworzymy młody i dynamiczny zespół mający na celu kompleksowe doradztwo prawne podmiotom działającym w różnych sektorach gospodarki – zarówno spółkom kapitałowym czy też osobowym, jak i osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Także przyszłym przedsiębiorcom. Zapewniamy opiekę prawną w bieżącej działalności i organizacji pracy, a także na wszystkich etapach postępowania cywilnego, administracyjnego oraz karnego.