Dochodzenie wierzytelności Łódź Jóźwik-Majda

Adwokat dochodzenie wierzytelności

Pomoc prawna nakaz zapłaty adwokat Łódź

Coraz większa liczba przedsiębiorców zmaga się z problemem nieterminowych płatności. Utrudnia to realizację zaplanowanych inwestycji, uniemożliwia rozsądne gospodarowanie zasobami przedsiębiorstwa oraz może prowadzić do dużego opóźnienia w realizacji płatności. Kancelaria adwokatów Michała Jóźwika oraz Damiana Majdy z siedzibą w Łodzi zajmuje się dochodzeniem roszczeń. , a więc odzyskaniem należności przysługujących uprawnionemu należności. Pomoc adwokata w tej kwestii polega na formułowaniu pozwów o zapłatę, również w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Celem powództwa jest uzyskanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym i nakazowym lub elektronicznym postępowaniu upominawczym. Następnie po opatrzeniu dokumentu klauzulą wykonalności, sprawa skierowana jest do egzekucji komorniczej. Kolejno jest składany wniosek o wszczęcie egzekucji i współpraca z komornikiem. Świadczymy usługi w postaci reprezentowania na wszystkich etapach, w celu skutecznego dochodzenia wierzytelności. Klient jest na bieżąco informowany o efektach procedury windykacyjnej przez kancelarię. Dochodzenie niezapłaconych należności rozpoczyna się od przedsądowego wezwania do zapłaty. W sytuacji gdy dłużnik nie wyraża zgody, konieczne jest wejście na drogę postępowania sądowego. Reprezentujemy Klientów w toku postępowania egzekucyjnego, ma to na celu efektywne wyegzekwowanie należnych im praw majątkowych. Jakie czynności wykonujemy?

  • sporządzamy przedsądowe wezwanie do zapłaty oraz wnosimy pozew o zapłatę do sądu,
  • reprezentujemy Klienta podczas procesu – adwokat jest obecny na rozprawie, zajmuje się sporządzaniem kolejnych pism procesowych,
  • ustalamy sytuacje majątkową dłużników ,
  • stale monitorujemy sprawę, w celu podjęcia dalszych działań w jak najkrótszym czasie. Prowadzimy postępowanie od początku do końca, zarówno na etapie przedsądowym jak też w ramach postępowania sądowego i egzekucyjnego.


  • Doradzamy podmiotom na terenie całej Polski. Naszą misją jest proponowanie możliwie najprostszych rozwiązań, które pozwolą na osiąganie przez Klientów zakładanych rezultatów.

    Kancelaria adwokacka - dochodzenie wierzytelności, nakaz zapłaty.

    Telefon: 602 491 465

Nasza Kancelaria jest spółką adwokatów i radców prawnych. Tworzymy młody i dynamiczny zespół mający na celu kompleksowe doradztwo prawne podmiotom działającym w różnych sektorach gospodarki – zarówno spółkom kapitałowym czy też osobowym, jak i osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Także przyszłym przedsiębiorcom. Zapewniamy opiekę prawną w bieżącej działalności i organizacji pracy, a także na wszystkich etapach postępowania cywilnego, administracyjnego oraz karnego.